MENU

Kalender

Diana Krall

27. juli / Teatro Real / Madrid
29. juli / Jazz in Marciac / Marciac
30. juli / Auditori Parc del Castell / Peralada
31. juli / Jazz á l'Hospitalet / Narbonne

Dagny

29. juli / Trailerpark Festival / København

The Prodigy

30. juli / Qstock Festival / Oulu

Patti Smith

02. august / DR Koncerthuset, Koncertsalen / København

Joe Sumner

03. august / Sigurdsgade / København

Suzanne Vega

03. august / Bremen Teater / København / Support: Silje Holtan

Jess Glynne

04. august / Smukfest / Skanderborg

Kygo

04. august / Smukfest / Skanderborg

Red Fang

04. august / Lille Vega / København / Support: Förtress
18. oktober / Posten / Odense / Support: Torche

Le1f

05. august / Rust / København

SIA

05. august / Smukfest / Skanderborg

Maceo Parker

06. august / Smukfest / Skanderborg

Chris de Burgh

11. august / Den Fynske Landsby / Odense

Joan Shelley

14. august / Atlas / Aarhus
17. august / Loppen / København

Snarky Puppy

16. august / Amager Bio / København
17. august / Amager Bio / København

Machine Gun Kelly

17. august / Posten / Odense

Slade

20. august / Bakgården Festival / Harstad

Louis C.K.

20. august / Forum / København

Sharon Robinson

22. august / Bremen Teater / København
24. august / Godset / Kolding

Fat Freddy's Drop

24. august / Posten / Odense

Ida Nielsen

27. august / Fermaten / Herning
29. august / Amager Bio / København / Support: Mingo Fishtrap

Miranda Sings

01. september / Bremen Teater / København

Amy Schumer

02. september / Forum / København

Kris Kristofferson

09. september / Sparekassen Fyn Arena / Odense
10. september / Musikhuset / Aarhus
13. september / DR Koncerthuset, Koncertsalen / København

Mick Øgendahl's FEST 2016-17

15. september / Nykøbing Falster Teater / Nykøbing Falster – 20:00
16. september / Nykøbing Falster Teater / Nykøbing Falster - 19:00 & 21:30
17. september / Nykøbing Falster Teater / Nykøbing Falster – 19:00 & 21:30
21. september / Glassalen / København – 19:00 & 21:30
22. september / Glassalen / København – 19:00 & 21:30
23. september / Glassalen / København – 19:00 & 21:30
24. september / Glassalen / København – 19:00 & 21:30
28. september / Muzikhuset / Rønne – 19:00 & 21:30
29. september / Roskilde Kongrescenter / Roskilde – 19:00 & 21:30
30. september / Sønderjyllandshallen / Aabenraa – 19:00 & 21:30
01. oktober / Værket / Randers – 19:00 & 21:30
05. oktober / Musikteateret / Albertslund - 20:00
06. oktober / Svendborg Teater / Svendborg – 19:00 & 21:30
07. oktober / Skive Theater / Skive – 19:00 & 21:30
08. oktober / Ringsted Kongrescenter / Ringsted – 19:00 & 21:30
12. oktober / Teutonersalen / Thisted – 19:00
13. oktober / Alison / Sønderborg – 19:00 & 21:30
14. oktober / Skråen / Aalborg – 19:00 & 21:30
15. oktober / Skråen / Aalborg – 19:00 & 21:30
26. oktober / Musikhuset / Esbjerg - 19:00
27. oktober / Musikhuset / Esbjerg – 19:00 & 21:30
28. oktober / Herning Kongrescenter / Herning – 19:00 & 21:30
29. oktober / Herning Kongrescenter / Herning – 19:00 & 21:30
02. november / Portalen / Greve - 19:00 & 21:30
03. november / Kolding Teater / Kolding – 19:00 & 21:30
04. november / Musikteatret / Holstebro – 19:00 & 21:30
05. november / Tinghallen / Viborg – 19:00 & 21:30
09. november / Magasinet / Odense – 19:00 & 21:30
10. november / Magasinet / Odense – 19:00 & 21:30
11. november / Magasinet / Odense – 19:00 & 21:30
12. november / Magasinet / Odense – 19:00 & 21:30
16. november / Horsens Ny Teater / Horsens – 19:00 & 21:30
17. november / Ringsted Kongrescenter / Ringsted - 19:00 & 21:30
18. november / Vejle Musikteater / Vejle – 19:00 & 21:30
19. november / Vejle Musikteater / Vejle – 19:00 & 21:30
23. november / Jysk Musikteater / Silkeborg – 19:00
24. november / Horsens Ny Teater / Horsens - 19:00 & 21:30
25. november / Musikhuset / Aarhus - 19:00 & 21:30
26. november / Musikhuset / Aarhus – 19:00 & 21:30
25. januar / Folkets Hus / Struer - 19:00
26. januar / Viften / Rødovre - 19:00
27. januar / Magasinet / Odense - 19:00 & 21:30
28. januar / Magasinet / Odense - 19:00 & 21:30
01. februar / MantziusLive / Birkerød - 19:00
02. februar / Grønnegades Kaserne / Næstved - 19:00
03. februar / Det Musiske Hus / Frederikshavn - 19:00 & 21:30
04. februar / Magion / Grindsted - 19:00
08. februar / Vesterhimmerlands Musikhus / Aars - 20:00
09. februar / Slagelse Musikhus / Slagelse - 19:00 & 21:30
10. februar / Gjethuset / Frederiksværk - 19:00 & 21:30
11. februar / Skråen / Aalborg - 19:00 & 21:30
01. marts / Galaksen / Værløse - 19:00
02. marts / Tobaksgaarden / Assens - 19:00 & 21:30
03. marts / Hallerne / Maribo - 19:00
04. marts / Ringsted Kongrescenter / Ringsted - 19:00
08. marts / Vendelbohus / Hjørring - 19:00
09. marts / Skanderborg Kulturhus / Skanderborg - 19:00
10. marts / Morsø Teater / Morsø - 19:00
15. marts / Gribskov Kultursal / Helsinge - 19:00
16. marts / Støberihallen / Hillerød - 19:00
17. marts / Tinghallen / Viborg - 20:00
18. marts / Værket / Randers - 19:00
22. marts / Baltoppen / Ballerup - 19:00
23. marts / Holbæk Teater / Holbæk - 19:00
24. marts / Vejen Idrætscenter / Vejen - 19:00
25. marts / Kulturværftet / Helsingør - 19:00
29. marts / Skive Theater / Skive - 19:00
31. marts / Glassalen / København - 19:00 & 21:30
01. april / Glassalen / København - 19:00 & 21:30
26. april / Svendborg Teater / Svendborg - 19:00
27. april / Roskilde Kongrescenter / Roskilde - 19:00
28. april / Sønderjyllandshallen / Aabenraa - 19:00
29. april / MCH Herning Kongrescenter / Herning - 19:00

Steel Panther

20. september / Store Vega / København / Support: Inglorious
21. september / Train / Aarhus / Support: Inglorious

Manfred Mann's Earth Band

22. september / Baltoppen / Ballerup
23. september / Konserthuset / Jönköping / Support: Billy Momo
24. september / UKK / Uppsala / Support: Billy Momo
25. september / Louis de Geer / Norrköping / Support: Billy Momo

King Crimson

23. september / Falconer Salen / København
24. september / Falconer Salen / København

Le Butcherettes

25. september / Loppen / København / Support: The Picturebooks

Laura Gibson

25. september / Atlas / Aarhus
30. september / Beta / København

Chippendales

26. september / Skraaen / Aalborg
27. september / Ringsted Kongrescenter / Ringsted
28. september / Musikhuset / Aarhus
29. september / Portalen / Greve
30. september / Tinghallen / Viborg

Justin Bieber

26. september / Hartwall Arena / Helsinki
27. september / Hartwall Arena / Helsinki
02. oktober / Telia Parken / København

Wovenhand

26. september / Train / Aarhus / Support: Emma Ruth Rundle
02. oktober / Lille Vega / København / Support: Emma Ruth Rundle

Steve Gadd Band

01. oktober / Vejle Musikteater / Vejle

John J. Presley

03. oktober / Atlas / Aarhus
04. oktober / Beta / København

Stephen K Amos

05. oktober / Lygten / København

Benjamin Francis Leftwich

06. oktober / Lille Vega / København
07. oktober / Kansas City / Odense

Grant-Lee Phillips

06. oktober / Voxhall / Aarhus

Fiction Plane

10. oktober / Backstage / Paris
11. oktober / Depot / Leuven
12. oktober / Paradiso / Amsterdam
13. oktober / Tivoli de Heling / Utrecht
14. oktober / Mezz / Breda
15. oktober / Fermaten / Herning
16. oktober / Kansas City / Odense
18. oktober / Debaser / Stockholm
20. oktober / Toldkammeret / Helsingør
21. oktober / Portalen / Greve

Clean Bandit

12. oktober / Pumpehuset / København

Operators

12. oktober / Atlas / Aarhus
13. oktober / Loppen / København

Michael Monroe

20. oktober / Viften / Rødovre

Bear's Den

21. oktober / Pumpehuset / København / Support: Matthew & The Atlas

Scott Matthews

22. oktober / Posten / Odense
23. oktober / Fermaten / Herning

Space Oddity – The Ultimate David Bowie Experience

22. oktober / Holstebro Musikteater / Holstebro
23. oktober / Odense Koncerthus / Odense

Crystal Castles

24. oktober / Store Vega / København
29. oktober / Voxhall / Aarhus

John Lees' Barclay James Harvest

24. oktober / Amager Bio / København

White Lies

25. oktober / Store Vega / København
29. oktober / Train / Aarhus

Jean-Michel Jarre

26. oktober / Falconer Salen / København
28. oktober / Spektrum / Oslo
29. oktober / Hovet / Stockholm
31. oktober / Icehall / Helsinki

Thomas Eje

30. oktober / Aalborg Kongres & Kultur Center / Aalborg
05. november / Alsion / Sønderborg
18. november / Bremen / København

Saga

03. november / Amager Bio / København

The Cat Empire

06. november / Train / Aarhus / Support: Total Hip Replacement
07. november / Amager Bio / København

Minor Victories

07. november / Pumpehuset / København

Anvil

08. november / Godset / Kolding

Katie Melua

08. november / Musikkens Hus / Aalborg
09. november / Falconer Salen / København
10. november / Musikhuset / Aarhus

Dinosaur Jr.

09. november / Amager Bio / København
10. november / Voxhall / Aarhus

Cimorelli

09. november / Pumpehuset / København

The High Kings

11. november / Godset / Kolding
12. november / Skive Theater / Skive
13. november / Beta / København

Preacher Stone

12. november / Tobakken / Esbjerg

Tinie Tempah

14. november / Store Vega / København
16. november / Debaser / Stockholm
17. november / The Circus / Helsinki
18. november / Train / Aarhus

Melanie Martinez

15. november / Store Vega / København

Pet Shop Boys

04. december / Operaen, Holmen / København
05. december / Operaen, Holmen / København

Joan as Police Woman & Benjamin Lazar Davis

06. december / Voxhall / Aarhus
07. december / Pumpehuset / København

Cigarettes After Sex

07. december / Beta / København

Andrea Bocelli

21. februar / Forum / København / Info: med Stockholm Concert Orchestra
23. februar / Telenor Arena / Oslo / Info: med Stockholm Concert Orchestra
25. februar / Globen / Stockholm / Info: med Stockholm Concert Orchestra

Irish Dreams

19. april / Odense Koncerthus / Odense

Russell Howard

16. juni / Bremen Teater / København