MENU

Kalender

Steve Hackett

04. september / Debaser / Stockholm
06. september / Rockefeller / Oslo
07. september / Trädgaarn / Göteborg
08. september / Kulturbolaget / Malmö
09. september / Amager Bio / København

Eaves

04. september / Offspring Festival, Tivoli / København

The Script

05. september / Falconer Salen / København / Opvarmning: Colton Avery

John Mayall

08. september / House of Culture / Helsinki
09. september / Logomo / Turku
10. september / Tampere Hall / Tampere
12. september / Nalen / Stockholm
14. september / Stavanger Koncerthus / Stavanger
15. september / Rockefeller / Oslo
16. september / Pustervik / Göteborg
17. september / KB / Malmø
18. september / Fermaten / Herning
19. september / Viften / Rødovre
21. september / Godset / Kolding

Soulja Boy

09. september / Train / Aarhus

Quadron

11. september / Tivoli / København

Magnolia Shoals

11. september / Dexter / Odense

Leon Bridges

11. september / Store Vega / København

Souad Massi

15. september / Musikhuset / Aarhus

Yaron Herman

17. september / Galaksen / Værløse
18. september / Dexter / Odense

Jacob Tingleff

18. september / Gjethuset / Frederiksværk

Cecilia Bartoli

22. september / Tivolis Koncertsal / København
24. september / Musikkens Hus / Aalborg
27. september / Oslo Konserthus / Oslo
29. september / Stockholms Konserthus / Stockholm

Diana Krall

22. september / Palacio de Deportes / Madrid
24. september / MEO Arena / Lissabon
26. september / Auditori del Forum / Barcelona
28. september / Symphony Hall / Birmingham
30. september / Royal Albert Hall / London
01. oktober / Royal Albert Hall / London
03. oktober / Centre de Congres et Concerts / Lyon
04. oktober / Mitsubishi Electric Hall / Düsseldorf
05. oktober / CCH / Hamborg
07. oktober / Beethovensaal / Stuttgart
08. oktober / Alte Oper / Frankfurt
09. oktober / De Doelen / Rotterdam
11. oktober / Bozar / Bruxelles
14. oktober / l'Olympia / Paris
15. oktober / l'Olympia / Paris
16. oktober / Hallenstadion / Zürich
18. oktober / Philharmonie / München
19. oktober / Tempodrome / Berlin
20. oktober / Torwar / Warsaw
21. oktober / Stadthalle F / Vienna
23. oktober / Tbilisi Jazz Festival / Tbilisi
25. oktober / Geidar Aliev Palace / Baku
27. oktober / Zorlu PSM / Istanbul

Sóley

22. september / Bremen Teater / København
23. september / Atlas / Aarhus

Jan Hellesøe

23. september / Hofteatret / København
30. september / Tinghallen / Viborg
01. oktober / MCH Herning Kongrescenter / Herning
02. oktober / Morsøe Teater / Morsøe
06. oktober / Musikteater / Vejle
07. oktober / Musikhuset / Aarhus
08. oktober / Skråen / Aalborg
22. oktober / Musikhuzet / Rønne
23. oktober / Holbæk Teater / Holbæk
24. oktober / Tobaksgården / Assens
28. oktober / Musikteatret / Albertslund
29. oktober / Musikhuset / Esbjerg
30. oktober / Værket / Randers
31. oktober / Sønderborg Teater / Sønderborg
01. november / Galaksen / Værløse
17. november / Kulturhuset / Skanderborg
18. november / Gimle / Roskilde
20. november / Bremen Teater / København
21. november / Trommen / Hørsholm

Demob Happy

23. september / Loppen / København

Kamelot

24. september / Viften / Rødovre

Delta Rae

24. september / Beta / København

Chippendales

27. september / Skråen / Aalborg
28. september / Ringsted Kongrescenter / Ringsted

"Weird Al" Yankovic

28. september / Store Vega / København

Take That

01. oktober / Jyske Bank Boxen / Herning

Coco Moon

01. oktober / Radar / Aarhus
02. oktober / Natbar, Bremen Teater / København

Folly & The Hunter

04. oktober / Ideal Bar / København / Opvarmning: James Gillespie

Grant-Lee Phillips

06. oktober / Skråen / Aalborg
07. oktober / Musikhuset Posten / Odense

The Prodigy

07. oktober / UKA / Trondheim
31. oktober / Spektrum / Oslo
01. november / Hovet / Stockholm
03. november / Icehall / Helsinki
05. november / TAP1 / København

Rickie Lee Jones

07. oktober / Oslo Konserthus / Oslo

Crosby, Stills & Nash

09. oktober / Musikhuset Aarhus / Aarhus

Major Lazer

10. oktober / Annexet / Stockholm

Joe Pug

11. oktober / Ideal Bar / København

Rasmus Bjerg

13. oktober / Holbæk Teater / Holbæk
14. oktober / Galaksen / Værløse
16. oktober / MCH Herning Kongrescenter / Herning
17. oktober / Aalborg Kongres & Kultur Center / Aalborg
18. oktober / Godset / Kolding
21. oktober / Gjethuset / Frederiksværk
22. oktober / Mantziusgården / Birkerød
23. oktober / Musikhuset Esbjerg / Esbjerg
24. oktober / Musikhuset Aarhus / Aarhus
28. oktober / Tobaksgaarden / Assens
29. oktober / Værket / Randers
30. oktober / Thisted Musikteater / Thisted
31. oktober / Vejle Musikteater / Vejle

Xzibit

13. oktober / Voxhall / Aarhus
14. oktober / Posten / Odense
15. oktober / Viften / Rødovre

Joe Satriani

20. oktober / Circus / Helsinki / Opvarmning: Dan Patlansky
22. oktober / Debaser / Stockholm
23. oktober / Skråen / Aalborg

Doug Stanhope

20. oktober / Amager Bio / København

Bear's Den

22. oktober / Ideal Bar / København

Gabriel Iglesias

24. oktober / DR Koncerthuset / København

The Wombats

26. oktober / Pumpehuset / København

Sharon Robinson

26. oktober / Godset / Kolding

Gengahr

28. oktober / BETA / København / Opvarmning: Oscar

Caro Emerald

01. november / Musikhuset Aarhus / Aarhus

Swim Deep

02. november / Kansas City / Odense

Snarky Puppy

03. november / Fermaten / Herning

An Acoustic Evening With Gavin DeGraw

03. november / Vega / København
04. november / Musikkens Hus / Aalborg
08. november / Sentrum Scene / Oslo

Daniel Sloss

05. november / Huset-KBH / København

Mercury Rev

06. november / DR Koncerthuset, Studie 2 / København / Opvarmning: Nicole Atkins

Death Cab For Cutie

08. november / Amager Bio / København / Opvarmning: Chastity Belt

Marianne Faithfull

08. november / DR Koncerthuset / København

Tedeschi Trucks Band

09. november / Amager Bio / København

Kid Ink

10. november / Pumpehuset / København
11. november / Train / Aarhus

The Godfather Live

11. november / Aalborg Kultur & Kongres Center / Aalborg
13. november / Malmø Hallen / Malmø

Zedd

11. november / Store Vega / København

Nightwish

16. november / Falconer Salen / København / Opvarmning: Arch Enemy / Opvarmning: Amorphis

Scott Matthews

17. november / Ideal Bar / København
18. november / Posten / Odense

Melody Gardot

20. november / DR Koncerthuset / København
21. november / Musikkens Hus / Aalborg

Giant Sand

20. november / Loppen / København
21. november / Posten / Odense

Maceo Parker

20. november / Koncertsalen / Klejtrup Musikefterskole

Manfred Mann's Earth Band

21. november / Amager Bio / København
24. november / Kulttuuritalo / Helsinki

Rae Sremmurd

22. november / Store Vega / København
23. november / Train / Aarhus

Black Star Riders

24. november / Godset / Kolding / Opvarmning: Electric Guitars
01. december / Gjethuset / Frederiksværk / Opvarmning: Electric Guitars

Craft Spells

26. november / HeadQuarters / Aarhus

Panda DA Panda

26. november / Grønnegades Kaserne Kulturcenter / Næstved
27. november / Rust / København
28. november / Studenterhuset / Aalborg

Fat Freddy's Drop

30. november / Vega / København
02. december / Train / Aarhus

Dylan Moran

01. december / Bremen Teater / København

EL VY

01. december / Pumpehuset / København

Tower Of Power

04. december / Train / Aarhus
08. december / Amager Bio / København

Trixie Whitley

05. december / Lille Vega / København

Jason Isbell

09. januar / Store Vega / København / Opvarmning: John Moreland

Adam & Noah

05. februar / Bremen Teater / København
06. februar / Bremen Teater / København

Art Garfunkel

02. marts / Musikkens Hus / Aalborg

Gilby Clarke

10. marts / Godset / Kolding
11. marts / Viften / Rødovre

The 1975

04. april / Falconer Salen / København

Irish Dreams

14. april / Kulturcenter Limfjord / Skive
15. april / Horsens Ny Teater / Horsens

Magnum

19. april / Gjethuset / Frederiksværk
20. april / Sticky Fingers / Gothenburg
21. april / Debaser Medis / Stockholm
22. april / Kulturhuset / Örebro
23. april / The Tivoli / Helsingborg